Pro čtenářky, co se rády ztrácejí v krkolomných stavech lásky ✍💫

Kniha se vám bude líbit, pokud:

1.) Věříte na osud, na předurčené spojení dvou bytostí, které na fanoušky červené knihy působí jako magnet – na něj soudě dle volby stylu vyprávění vsázel samotný autor knihy Jill Santopolo.

2.) Dobře se Vám čtou romány, ve kterých hlavní postavy hledají smysl života, jsou přesvědčeny, že jim pomůže uspokojit jejich doposud neukojené touhy.

3.) Máte slabost pro romantické příběhy se smutným koncem, který vás dojímá až k slzám. Vyvolává ve vás dojem, že prožívaná láska nešťastné osoby má něco do sebe, přestože tušíte, že by příběh nemusel dopadnout dobře, zakousnete se a čtete.

4.) Knihu volíte podle komplikovanosti milostné zápletky hlavní hrdinky, čím složitější strastiplná cesta po získání ztracené lásky, tím lepší počtení.

5.) Soucítíte s bezhlavě zamilovanou hlavní hrdinkou, která svým pocitům z milostného vzplanutí uzpůsobí celý svůj život, nedokáže se oprostit od minulosti, svůj život podřizuje mladické nerozvážnosti.

6.) Milujete nostalgii; sympatizujete s postavami-melancholiky, které neustále oprašují vzpomínky namísto toho, aby se soustředily na nalezení způsobu, jak vytvořit nové.

7.) Nesoudíte postavy za jejich chyby, jejich neuvážená rozhodnutí vás nechávají ledově klidnými – nejsou to důvody, kvůli kterým byste knihu nedočetli do konce.

8.) Vděčně se začtete do knihy, ve které dojde simultánně s příběhem ke zlomovému okamžiku v historii

 

Jill Santopolo se Vám zřejmě Ztraceným světlem netrefí do vkusu, jelikož:

1.) Nemáte v lásce přelétavou povahu literárních postav, nebo naopak postav, které se pro svůj zvolený cíl slepě nadchnou a pro samotné poblouznění nic jiného nevidí, neslyší.

2.) Potřebujete příběh vypravěči věřit a nepochybovat o něm.

3.) Nejste přívrženec naivních zamilovaných příběhů.

4.) Schází vám trpělivost k pročítání stránek každodenní rutiny knižních hrdinů, nedílné součásti obsahu knihy.

5.) Příliš nemusíte styl vyprávění formou dopisu, kterým je kniha psaná od začátku do konce.

6.) Kladete nároky na propracovanost vytvořených postav.

7.) Očekáváte neobyčejný příběh, který vás svým originálním nápadem strhne už od samého začátku.

8.) Neoslovují vás knihy, které kvůli svému zpracování balancují na hranici literatury pro mládež a literatury pro dospělé.

31

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *