Seznamte se s Annou Foxovou, hlavní hrdinkou knihy Žena v okně. Mezi její záliby patří popíjení vína, vzpomínání na dobu minulou, sledování starých filmů a v neposlední řadě i jejích sousedů. Žena v okně je knihou Daniela Malloryho píšícího pod pseudonymem A. J. Finn.

     Prvotina bývalého literárního kritika Daniela Malloryho se už nyní těší velké oblibě. Očekávání z Ženy v okně jsou vskutku nemalá, titul je přirovnáván k Dívce ve vlaku a ke Zmizelé. Potenciál této knižní novinky veřejnost zaznamenala během třídenního knižního veletrhu Book Expo, zahájeného poslední květnový den letošního roku v New Yorku.

     Veřejnosti byla kniha Žena v okně prezentovaná jako jedna z šesti nejžhavějších knižních titulů, tím se Malloryho thriller vyšplhal z řad všedních novinek až k žebříčku nejočekávanějších knižních novinek letošního roku. Žena v okně je určena čtenářům od 15 let, předpokládaná MO cena je 349,- a termín vydání 12. 10. 2017.

     Z knižní předlohy přímo na filmové plátno; Fox 2000 instinktivně zainvestoval a zakoupil filmová práva na Malloryho thriller za milion dolarů. Fanoušci zfilmovaných knižních předloh si ve Velké Británii a Spojených Státech Amerických přijdou na své už za pár měsíců, a to 21. 1. 2018. Čeští milovníci filmového plátna zhodnotí a porovnají filmové zpracování Ženy v okně  o něco později- promítání premiéry v českých kinosálech je naplánováno na podzim roku 2018.

     Příběh nostalgicky orientované Anny Foxové budí v knižním světě nemalý rozruch – prodal se téměř do čtyřiceti zemí světa. A jak se ke psaní takový absolvent Oxfordu vůbec dostal? Snad  v tom sehrálo svou úlohu i prostředí, ve kterém se pohyboval, totiž nakladatelství HarperCollins, kde na vedoucí pozici pracuje dodnes. Do jaké míry se nechal inspirovat svou prací a jaké další aspekty přispěly k jeho rozhodnutí sepsat knihu Žena v okně svým českým příznivcům možná prozradí autor na jednom z plánovaných rozhovorů sám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *