Dvanáctiletá dívenka jménem Serafina neprožívá stejné dětství ani dospívání jako její vrstevníci. Veškerý čas totiž tráví společně se svým otcem; ve sklepě a má zákaz vycházek. Podle otce je Sarafina ukrytá pro její dobro.

     Proto se není čemu divit, že dítě vyrůstající v takovýchto pomínkách nebude úplně běžným dítkem. Způsob živoření ne ní zanechá patřičné následky. U Serafíny došlo k vytříbení několika jejích smyslů, především zraku a sluchu. Tma ji zásadně nevyvádí z míry. Nemá sebemenší problém v ní vidět a orientovat se v prostoru zahaleném tmou jako na denním světle. Jejímu sluchu neujde jakkoliv silný zvuk a při pohybu je tišší, než padající pírko; taková je Serafina, malá superhrdinka.

   K čemu to ale je, když v usedlosti zatím stále dochází k mizení tamních obyvatel, těch nejmladších z nich; spousta dětí je nezvěstných. Serafina společně s chlapcem z okolí zahájí pátrací akci po zmizelých dětech. Že jsou tak blízko nebezpečí zahalenému v černém plášti, se nesní ani jednomu z nich.

Serafina a černý plášť je prvotinou spisovatele Roberta Beattyho ve spolupráci s nakladatelstvím Cooboo.

„Nikdy nevstupuj do hlubokého lesa, číhají tam mnoha nebezpečí, která si budou chtít podmanit tvou duši.“

            Cestou po dějové lince jsou čtenáři za pomoci hlavní hrdinky postupně poodkrývány všechny indicie, které Robert Beatty do příběhu zasadil. Osobnost Serafiny není prozrazena na začátku, čtenář si musí počkat, aby zjistil, co je Serafina ve skutečnosti vlastně zač.

            „Naši povahu neurčují bitvy, které jsme vyhráli nebo prohráli, ale bitvy, které se rozhodneme bojovat.“

*Psáno pro web Knihkupectví Beletrie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *